Strona główna
galeria
prev
prev
Galeria główna

BAF

 

W Bydgoskiej Akademii Fotografii stawiamy na doskonalenie umiejętności praktycznych, równolegle dbając o rozwój świadomości słuchaczy wsparty rozsądną dawką wiedzy teoretycznej. Zajęcia realizowane są od października do czerwca, według staranie dobranego programu. Program to 200 godzin dydaktycznych, z których większość stanowią ćwiczenia praktyczne obejmujące: fotografię studyjną, pracę w plenerze, cyfrową edycję zdjęć oraz tajniki fotografii analogowej i podstawy ciemni fotograficznej. Po zakończeniu bloku tematycznego słuchacz przedstawia prace zaliczeniowe. Praktykę uzupełniają wykłady przybliżające historię i estetykę fotografii oraz zagadnienia prawne przydatne w pracy fotografa. Indywidualne konsultacje z wykładowcami, w pełnej twórczej aury przestrzeni Muzeum Fotografii, sprzyjają podejmowaniu nowych wyzwań, które są później z powodzeniem realizowane jako tematy pracy dyplomowej. Zajęcia prowadzone są w trybie weekendowym. W procesie edukacji przewidziany jest wyjazd plenerowy podsumowujący rok nauki, której finalnym efektem jest prezentacja fotografii zaakceptowanych przez promotorów na poprzedzającej wystawę obronie dyplomów.

 

 

 

W programie także: spotkania z mistrzami fotografii w danej dziedzinie, wyjścia i oprowadzenie po wystawach, wykłady monograficzne.

Dodatkowym atutem jest możliwość uzyskania zawodu plastyk w ramach szkoły policealnej w dwóch specjalizacjach do wyboru: fotografia artystyczna i projektowanie graficzne.

Po pierwszym roku istnieje możliwość kontynuacji w BAF MASTER.

 

Formularz zgłoszeniowy do pobrania w zakładce ZAPISY.

galeria
prev
prev
Z życia BAF
galeria
prev
prev
Prace zaliczeniowe
galeria
prev
prev
Galeria słuchaczy