Strona główna
galeria
prev
prev
Galeria główna

Wykładowcy

 

 Arkadiusz Blachowski

 

 

 

 

 

 

Ukończył Wyższą Szkołę Pedagogiczną na kierunku Wychowanie Techniczne oraz podjął pracę w Pałacu Młodzieży, prowadząc przez wiele lat pracownię fotograficzną. Wieloletni organizator i juror Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego „Dziecko i jego świat”. Twórca i założyciel młodzieżowego Klubu Filmowego „Zaczep”. Pomysłodawca i organizator Ogólnopolskiego Przeglądu Amatorskich  Filmów Krótkometrażowych  „Ściemnisko”. W 1986 r. ukończył Wyższe Studium Fotografii w Warszawie. Członek Fotoklubu Rzeczypospolitej. Swoje prace fotograficzne prezentował na indywidualnych wystawach fotograficznych w Pałacu Młodzieży, w galerii Bydgoskiego Towarzystwa Fotograficznego oraz w Przeglądach Fotografii Bydgoskiej. Odznaczony medalem "Zasłużony Działacz Kultury" za popularyzację fotografii i filmu wśród dzieci i młodzieży. Ponadto otrzymał nagrody: Ministra Edukacji Narodowej, Kuratora Oświaty w Bydgoszczy i Prezydenta Miasta Bydgoszczy. W latach 2006-2015 kustosz Muzeum Fotografii przy WSG oraz kierownik Bydgoskiej Akademii Fotografii.

 

Wojciech Woźniak

 

 

 

 

 

Członek Związku Polskich Artystów Fotografików. Od 1996 r. fotograf w Muzeum Okręgowym im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy. „Układanie rzeczywistości” to debiutancka wystawa indywidualna, prezentowana w Galerii Autorskiej (Bydgoszcz, 1992). W latach 1995 – 2005 wspólnie z BWA w Bydgoszczy był organizatorem i komisarzem Przeglądu Fotografii Bydgoskiej I – V. W swoim dorobku posiada kilkadziesiąt wystaw autorskich oraz zbiorowych. W 2006 r. wykonał instalację fotograficzną „Outside-Inside”, umieszczoną w oknach budynku Młynu Rottera, biorąc udział w międzynarodowym projekcie „Sztuka w mieście”, realizowanym w przestrzeni publicznej Bydgoszczy. W 2007 r. otrzymał I nagrodę na Międzynarodowym Biennale Fotografii Artystycznej,  przyznawanym na ASP we Lwowie. W 2008 r. Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Rzeczpospolitej Polskiej przyznał mu honorową odznakę „Zasłużony dla kultury polskiej”.

 

Marek Noniewicz

Rocznik 71, zamieszkały w Bydgoszczy, absolwent uczelni wyższych: UMK Toruń - Wydział Biologii i Nauk o Ziemii, ASP Poznań - fotografia, oligofrenopedagog. Wiceprezes Okręgu Kujawsko-Pomorskiego Związku Polskich Artystów Fotografików, kustosz Muzeum Fotografii w Bydgoszczy. Pracował przy licznych projektach edukacyjnych, spośród których najważniejsze to: „Świat” – warsztaty fotograficzne dla dzieci z wiosek popegeerowskich  we współpracy ze Stowarzyszeniem Rozwoju Sołectwa Krzywa i Jasionka (2002), „Lato w teatrze” – warsztaty fotograficzno-performatywne w ramach projektu realizowanego przez Instytut Teatralny im. Z. Raszewskiego (Gostycyn 2014, Borne Sulinowo 2015, 2017), „Look In the Darkness” – integracyjne warsztaty teatralno fotograficzne w ramach programu Bardzo Młoda Kultura (Bydgoszcz 2016). Artysta pracuje w różnych mediach: video, performance, fotografii; w tej ostatniej często sięga do technik historycznych. Jest również wykładowcą, autorem tekstów o fotografii i kuratorem wystaw, prowadzi autorskie warsztaty z zakresu fotografii i zjawisk światłoczułych. Bloger http://mareknoniewicz.blogspot.com/ O sobie: W obszarze mojej aktywności znajduje się głównie fotografia, choć coraz częściej myślę że interesuje mnie światłoczułość. Jestem przekonany, że sposób zapisu odzwierciedla proces myślenia o obrazie i jego recepcję; stąd też częściej sięgam po techniki historyczne i eksperymentalne, czy efemeryczne formy zapisu; traktując je jako rodzaj klucza do języka natury. Staram się ożywić mit próbuję znaleźć dla niego współczesny kontekst. Nieodwracalność i nieustanne przeobrażenia procesów srebrowych, są w jakiś sposób tożsame ze zmiennością świata przyrody. To, co staram się rejestrować, to przebieg tych zmian."

 

Jacek Ziółkowski

 

 

 

 

 

Z wykształcenia mgr inż. chemii; po krótkim epizodzie wykładowcy na ATR, w 1990 r. założył Agencję Fotograficzną J&J studio i prowadzi ją już ponad 20 lat (aktualnie połączoną z Agencją Modelek). W dorobku artystycznym ma kilka wystaw fotograficznych, zarówno indywidualnych, jak i zbiorowych. Moderator na forum nikoniarze.pl, lider grupy fotograficznej „Fotokujawy”, organizator rozmaitych wystaw, plenerów fotograficznych, kursów i warsztatów fotograficznych.


Mikołaj Walenczykowski

Reżyser, operator, producent filmowy. Ukończył Wydział Operatorski i Realizacji Telewizyjnej PWSFTviT w Łodzi. Od 2013 roku prowadzi firmę i reżyseruje filmy reklamowe, reportaże i filmy dokumentalne, tworzy również video do spektakli teatralnych oraz opracowuje koncepcje wykorzystania obrazu filmowego w teatrze.

 

Adam Adamski

Fotograf od czasu studiów zawodowo związany z Uniwersytetem Mikołaja Kopernika w Toruniu. W latach 1991-2016 pracownik Wydziału Biologii i Nauk o Ziemi oraz Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska; w latach 1997-2016 kierownik Wydziałowego Muzeum Przyrodniczego. Obecnie prowadzi Pracownię Fotograficzną w Zakładzie Konserwacji Malarstwa i Rzeźby Polichromowanej. W swojej pracy łączy naukę (doktorat z nauk biologicznych) ze sztukę (habilitacja z dziedziny sztuk filmowych). Jest członkiem Związku Polskich Artystów Fotografików. Uczestnik wielu wystaw indywidualnych i zbiorowych, autor licznych publikacji naukowych. Pomysłodawca i dyrektor Międzynarodowego Festiwalu Fotografii i Filmu Przyrodniczego „Sztuka Natury”.
Więcej informacji na stronie: www.adamadamski.com
 
 
 
 
Maciej Charczuk
 
 
Absolwent Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Bydgoszczy. Współzałożyciel „Comy” - jednego z pierwszych w Bydgoszczy wydawnictw opierających się na technologiach cyfrowych. Obecnie właściciel Studia Reklamy „Alwar”. Pedagog z wieloletnim doświadczeniem, prowadzący kursy dla młodzieży i dorosłych, specjalizujący się w nauce programów graficznych. Praktyk DTP, pracujący poprzednio w Wydawnictwie „Text”, Agencji Reklamowej „DaVinci”. Od kilkunastu lat prowadzi zajęcia w Wyższej Szkole Informatycznej, a od kilku lat uczy obróbki cyfrowej zdjęć w Bydgoskiej Akademii Fotografii. Obecnie współpracuje także z Centrum Szkoleń Informatycznych, gdzie prowadzi unijne kursy przygotowawcze do obsługi programów graficznych. Z innych przyjemnych hobby to wypady motocyklowe i piosenka turystyczna.
 
 

galeria
prev
prev
Z życia BAF